• Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:
  • Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (3 )günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. Ancak;
  • Renkli sabun bazları, kişiye ve siparişe özel üretildiğinden, iade kabul edilmemektedir.
  • Sabunique silikon kalıpları herhangi bir noktasında hasar, hata mevcut ise kargo tesliminden 1 gün içerisinde haber verilmesi koşuluyla yenisi ile değiştirilecektir.
  • Ancak , müşteri isteği ile iade veya değişim olacaksa , ürünü faturası ile beraber fatura üzerinde belirtilen adrese  kargo bedelini karşılayarak gönderilir. Ürün gönderildiği şekilde paketlenmiş ve korunaklı olarak gönderilmelidir. İade ya da değişim gönderiminde ,ürünün iyi  paketlenmemesinden oluşabilicek ürün  hasarlarından firmamız sorumlu olmayacağı gibi tekrar satışa sunulamayacak ürünün iadesini ya da değişimini yapmama hakkına sahiptir. Ürün tarafımıza ulaştıktan   sonra , yapılan kontrolde her hangi bir görülmez ise , iade olacaksa ödeme şeklinize göre ürün ücretinin iadesi gerçekleştirilir. İadeler 7-10 iş günü içerisinde hesap hareketlerinize yansır.
  • Esanslar  , kargo sırasında herhangi bir kırılma ve dökülme ile karşılaşılırsa, sorgusuz sualsiz yenisiyle değiştirilecektir.
  • Taş tozları kargo sırasında poşet delinmesi sonucu azalmış ise yenisiyle değiştirilecektir.
  • Siparişin kargoya tesliminden sonra , siparişin iptali durumunda gidiş - dönüş kargo masrafları müşteriye yansıtılır. Böyle bir durumda kredi kartı ile ödeme yapanların ücret iadesinde kargo masrafları düşülerek kalan tutar iadesi yapılır.
  • Kapıda ödeme seçeneğini kullanan müşterilerimizin satın almış olduğu ürünleri kargodan teslim alması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade edilemez. Teslim alınmayıp iade edilen paket ve ürünler Sabunique tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir.Yine ürün teslim alınamaz ise satış Sözleşmesi, onay alınması için alıcıya gönderilen yazılı mail, mesaj veya sosyal medya yazışmaları, alıcınınbeyan ettiği adresi, sipariş esnasında kullanılan telefon numarası veya IP adresi delil olarak tüketici heyet veya mahkemelerine; kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma, üretici, kargo firmasını ve görevlileri gereksiz meşgul etme, iş gücünü yavaşlatma ve diğer siparişlerin gecikmesi sebepleriyle kargo masrafları, işletme masrafların tamamı ve kargo bedellerinin tümünün yasal yollardan tahsil edilmesi için başvurulacaktır. Yasalara göre başlatılacak olan hukuki işlemlerde talep edilecek tazminat bedeli, yine ticari kanunlarca belirlenmiş olan tazminat oranı 90 misli ile 40misli arasında ödeme zorunluluğu olacaktır. Kapıda ödeme siparişi veren her bir kullanıcı bu şartları kabul etmiş ve peşinen ödeyeceğini alışveriş yapmakla resmen beyan etmiş sayılmaktadır.
  • Sabunique' den kaynaklı tüm ürün iadelerinde kargo Sabunique tarafından karşılanacaktır. Ancak söz konusu adreste bulunmama, kargoyu teslim almama, iade kargo bedeli gibi bedeller alıcı tarafından karşılanacaktır.